Cuma, 18 Ağustos 2017

AÖL 2. Ek sınav 02 Ekim 2016 Tarihinde Yapılacaktır.

Açık Öğretim lisesi öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği haber sonunda MEB tarafından açıklandı. 2. Ek Sınav şartlarını taşıyan Açık Lisesi öğrencilerine mezun olma şansı tanındı. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 02 Ekim 2016 Tarihinde Bir üniversite kazanmış Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilecek durumda olup belirlenen şartları taşıyanlara Açık Lise 2. Ek Sınav Hakkı verileceği duyuruldu.
2016 yılında YGS ve LYS sınavlarına girip herhangi bir Yüksek okul yada Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt tarihine kadar mezun olamamış Açık Lise ve Meslek Açık Lise öğrencilerine AÖL 2. ek sınav hakkı verilmiştir.
Açık Lise 2. ek sınav Ankara’da 2 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olup , açık öğretim lisesi ek sınav şartları olarak bu sınava AÖL öğrencilerinden 8 ve üzeri döneme sahip mezuniyetine 35 kredi kalan öğrenciler katılabileceklerdir.
Mesleki Açık Öğretim Lisesi için ise mezuniyetine en fazla 44 kredi kalan öğrencilere ek sınav hakkı verilmiştir.

İkinci ek sınav başvurusu ile ilgili açıklamalar ayrıca sitemizden ayrıntılı olarak yapılacaktır… Gelişmeler çok yakında sitemizde…

aol-2-ek-sina-oluru-izni

Bir önceki yazımız olan 2016-2017 Öğretim Yılı 1. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri başlıklı makalemizde 2016 Öğretim Yılı 1. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri, 2016 Öğretim Yılı açık lise Yeni Kayıt ve açık lise 1. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir...

01-02 Temmuz Tarihinde Yapılan 3. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Açık Öğretim Lisesinin 01-02 Temmuz 2017 tarihinde yapılan …

3 yorumlar

  1. Ben 1. Dönem kayıt yenileme işlemini yaptım
    2. Ek sınava başvuru yapabilirmiyim sorun olurmu
    2. Ek sınav başvuru şartlarını taşıyorum

  2. neden bu hak kimseye verılmıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co