Perşembe, 11 Ocak 2018

1. DÖNEM SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

1. I. dönem sınavları  7-8 Ocak 2017 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır.

2. Sınav giriş belgenizi mutlaka yanınıza alınız.

3. Sınavlar 7 Ocak 2017 Cumartesi günü 2 oturum. 8 Haziran 2017 Pazar günü 1 oturum olmak üzere toplam 3 oturumda yapılacaktır.

4. Sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

5. Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

6. Sınava gireceğiniz sınıf ve sırayı bulduktan sonra cevap kağıdınızı mutlaka kontrol ediniz adınıza düzenlenmemiş ise mutlaka görevlileri uyarınız.

7. Bazı öğrencilerin sınavlarda cevap kâğıtları üzerindeki ders kodlarını değiştirdikleri tespit edilmiştir. Adınıza düzenlenen cevap kâğıtlarında ders kodlarında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

8. Yedek salonlarda sınava giren öğrencilerin cevap kâğıtları adlarına düzenlenmemiştir. Bu öğrencilerimizin bilgileri kendileri cevap kâğıtlarına işaretlemeleri gerekmektedir. Yedek salonda sınava giriyor iseniz seçtiğiniz dersleri doğru bir şekilde cevap kağıdına kodlayınız.

9. Cevaplarınızı kesinlikle tükenmez kalem ile kodlamayınız.

10. Kodlamalarınızı cevap kağıdında belirtilen kurala göre yapınız. Kutucuğun tam karalanmadığı durumlarda o cevabınız değerlendirilemeyecektir.

11. Aday sınava girmedi kısmını kodlayan öğrenciler görülmektedir. Aday sınava girmedi kutucuğunu kesinlikle kodlamayınız. Bu kısım sınava girmeyen adaylar için görevliler tarafından doldurulacaktır.

12. Sınav sırasında çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazları yanınızda bulundurmayınız. Bu araçları yanınızda bulundurmanız ve kopya çekmeye teşebbüs etmeniz hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.

13. Sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları 2 ay içinde düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

14. Mezun olamayan öğrenciler bir sonraki dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir.

 

Not: Açık Lise Sınavlarında aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat ediniz.
1. Her ders için 20 soru bulunmaktadır. Bu oturumda 180 dakikalık cevaplama süreniz vardır. Sınav başladıktan sonra ilk 30 dakika tamamlanmadan dışarı çıkmayınız.
2. Başvuru şartlarını taşımadığınız hâlde sınava girmeniz, kopya çekmeniz, başka adayın sınav evrakını kullanmanız, geçerli kimlik belgenizi ve sınav giriş belgenizi ibraz edemediğiniz durumlarda sınavınız geçersiz sayılacaktır.
3. Sınavın değerlendirilmesi aşamasında, bilgisayar ortamında yapılan kopya analizinde sistemin ikili ve/veya toplu kopya tespiti hâlinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
4. Adaylar, sınav kurallarına ve salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundadır. Kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
5. Sınav başladıktan sonra adayların salon görevlileri ve birbirleri ile konuşmaları; kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.
6. Adaylar sınav süresince, sınav giriş belgesi ile geçerli kimlik belgelerinden birinin aslını (fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi) masalarının üzerinde bulundurmak zorundadır.
7. Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri başlıklı makalemizde açık lise 1. Dönem Yeni Kayıt tarihi, açık lise kayıt yenileme ve açık lise kayıt yenileme için gerekli evraklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir...

aol-acik-lise-acik-ogretim-lisesi

Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Açık Öğretim Lisesi Sistemi Hakkında Genel Bilgiler Lise eğitimi hem örgün hem de açık lise …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi