Pazar, 22 Ocak 2017

1. DÖNEM SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

1. I. dönem sınavları  7-8 Ocak 2017 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır.

2. Sınav giriş belgenizi mutlaka yanınıza alınız.

3. Sınavlar 7 Ocak 2017 Cumartesi günü 2 oturum. 8 Haziran 2017 Pazar günü 1 oturum olmak üzere toplam 3 oturumda yapılacaktır.

4. Sınav günü yanınıza fotoğraflı nüfus cüzdanı, Pasaport gibi geçerli kimlik belgesi mutlaka bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci kimlik belgeniz, sınav giriş belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

5. Öğrenci kimlik belgesi alamayanlar geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla salon yoklama listelerinde isimlerinin bulunması halinde sınavlara katılırlar.

6. Sınava gireceğiniz sınıf ve sırayı bulduktan sonra cevap kağıdınızı mutlaka kontrol ediniz adınıza düzenlenmemiş ise mutlaka görevlileri uyarınız.

7. Bazı öğrencilerin sınavlarda cevap kâğıtları üzerindeki ders kodlarını değiştirdikleri tespit edilmiştir. Adınıza düzenlenen cevap kâğıtlarında ders kodlarında herhangi bir değişiklik yapmayınız.

8. Yedek salonlarda sınava giren öğrencilerin cevap kâğıtları adlarına düzenlenmemiştir. Bu öğrencilerimizin bilgileri kendileri cevap kâğıtlarına işaretlemeleri gerekmektedir. Yedek salonda sınava giriyor iseniz seçtiğiniz dersleri doğru bir şekilde cevap kağıdına kodlayınız.

9. Cevaplarınızı kesinlikle tükenmez kalem ile kodlamayınız.

10. Kodlamalarınızı cevap kağıdında belirtilen kurala göre yapınız. Kutucuğun tam karalanmadığı durumlarda o cevabınız değerlendirilemeyecektir.

11. Aday sınava girmedi kısmını kodlayan öğrenciler görülmektedir. Aday sınava girmedi kutucuğunu kesinlikle kodlamayınız. Bu kısım sınava girmeyen adaylar için görevliler tarafından doldurulacaktır.

12. 1. Dönem sınav sonuçlarına göre mezuniyete hak kazanan öğrencilerin diplomaları 2 ay içinde düzenlenir ve irtibat bürolarına gönderilir.

13. Mezun olamayan öğrenciler 2. Dönem için kayıt yenileme yapmaları ve ders seçmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan 1. Dönem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! başlıklı makalemizde açık lise 1. dönem sınav giriş yeri ve aöl 1. dönem sınav giriş yeri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir...

Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir.

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıran ve daha önce öğrencilik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co