Pazartesi, 1 Mayıs 2017

Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir.

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıran ve daha önce öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik öğrencilerin kaydını yeniledikten sonra ders seçmeleri gerekir. Bu durumda olan öğrenciler AÖl öğrenci sayfasına girmek istediğinde karşılarına Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir şeklinde mesaj gelmekte ve dolayısıyla derslerini seçememektedir. Bu mesaj çeşitli sebeplerden dolayı karşınıza çıkabilir.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt olan ve kayıt yenileyen öğrenciler AÖL iş takviminde önceden belirlenip ilan edilen tarihlerde mutlaka kayıtlarını yenilemeleri ve derslerini seçmeleri gerekir. Süresi içinde derslerini seçmeyen öğrencilerin dersleri sistem tarafından seçilmektedir. Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız, derslerinizi belirlenen süre içinde mutlaka kendinizin seçmesi gerekir.

“Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir” mesajı aşağıdaki sebeplerden dolayı karşınıza çıkabilir.

  • Yeni kayıt yaptıran öğrenciler durumları aktif olmadan ders seçemezler,
  • Kayıt yenileme ücretini yatırmamış yada yanlış hesaba yatırmış olabilirsiniz,
  • Öğrencilik durumu aktif ve donuk durumda olan öğrencilerin kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra, kayıt yenileme işlemlerinin sistem tarafından otomatik olarak yapıldığını ve bu sürenin en az 1 gün olduğunu bilmesi  gerekir.
  • Silik durumda olan öğrencilerin kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra mutlaka Halk Eğitim Merkezine başvurup kayıtlarını aktif hale getirmesi gerekir.
  • Ders seçim ekranı henüz açılmamıştır,

Yeni kayıt ve kayıt yenileme yaptırıp aktif durumda olanlar yukarıda açıklanan sebeplerden dolayı derslerini seçemeyebilirler.

Not: Bu dönem için ders seçimleri, 29 Eylül 2016 tarihiyle tekrardan başlayacaktır.

Ders seçmek için buraya tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan 2. Ek Sınav Başvuruları 25-27 Eylül Tarihleri Arasında Yapılacaktır. başlıklı makalemizde 2. ek sınav başvuru tarihi, 2. ek sınav başvuru ücreti ve 2. ek sınav sınav merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi çekebilir...

2. DÖNEM SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

1. II. dönem sınavları  18-19 Mart 2017 tarihlerinde daha önce seçmiş olduğunuz sınav merkezinde yapılacaktır. 2. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co