Salı, 5 Nisan 2022

Okutulan Dersler

Açık Öğretim Lisesi sisteminde “alan yok ” programı uygulanmaktadır. Diğer normal Anadolu liselerinde olduğu gibi bütün öğrenciler alansız sisteme tabidirler. Ancak alansız öğrencilerin aldığı ve sorumlu olduğu dersler bakımından iki gruba ayrılmıştır. Birinci Grup öğrencilerin alan kısmında ” alan yok ” yazar. Bu öğrenciler 2015-2016 eğitim öğretim yılı 2. Dönemi itibarıyla 8 ve daha üzeri döneme sahip öğrencilerdir ve bu öğrenciler Genel Lise programına tabi öğrenciler olup ders saatleri diğerlerinden farklıdır. İkinci grup öğrenciler yeni öğrenciler olup bunlar Anadolu lisesi programına tabiidir. Bu öğrencilerin alanı kısmında ” alan yok 2 ” yazar. Bu öğrenciler 2015-2016 2. dönem itibarıyla 7 ( dahil ) ve daha az döneme sahiptirler. Bunların derslerinde saat farkı olduğu gibi 3 ve 4. Dönem derslerinde farklılıklar vardır. Alan yok 2 de 3. 4. Dönem zorunlu ( ortak ) dersler içinde, kimya, fizik, biyoloji ve matematik gibi dersler vardır. Kademeli olarak bu uygulama devam edecek olup ileride bütün öğrenciler ” alan yok 2 ” ye tabi olacaklardır. Altı (6) ve daha az döneme sahip olan Donuk ve silik konumda olan öğrenciler,  2. Dönem içinde kayıt yeniledikleri zaman alanı kısmı ” alan yok” sisteminden, ” alan yok 2″ sistemine geçiş yapacaklardır. Diğer bir ifadeyle AÖL öğrencileri Genel Lise programından Anadolu lisesi programına geçiş yapacaklardır. Bu durumda karşılarına yeni dersler çıktığı gibi, almış ve başarmış olduğu dersler de ( haftalık ders saati farkından dolayı ) yeniden karşılarına çıkacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. Dönemi itibarıyla 7 ve üzerinde olan öğrenciler her dönem kayıt yenilemesi halinde ” alan yok 2″ ye geçmeden ve yeni dersler karşısına çıkmadan mezun olma imkanına sahip olacaklardır.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 4 YILLIK ALANSIZ (ALAN YOK)  SİSTEMİNDE OKUTULACAK DERSLER

   GÖRÜNTÜLE        KAYDET KAYDET
Dersler blank PDF blank WORD blank ZIP

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 4 YILLIK ALANSIZ (ALAN YOK 2) SİSTEMİNDE OKUTULACAK DERSLER

   GÖRÜNTÜLE         KAYDET KAYDET
Dersler blank PDF blank WORD blank ZIP

blank  Portable Document Format (PDF) : Bu tür dosyaları bilgisayarınızda açıp görüntüleyebilmek için, bilgisayarınızda mutlaka en az bir tane PDF Görüntüleyici olmalıdır.

blank Microsoft Word Document (WORD) : Bu tür dosyaların içeriğini bilgisayarınızda görüntüleyebilmek için, Microsoft Office kurulu olmalıdır.

blank ZIP : Bu tür dosyalar belgelerin sıkıştırtılarak paketlenmiş halidir. Bu tür dosyaları WinZip , WinRar gibi programlarla açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir...

aöl yeni kayıt aöl kayıt yenileme açık lise kayıt

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri

 YENİ KAYIT: Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri yılda iki kez yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi