Salı, 5 Nisan 2022

2017-2018 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 24 Nisan – 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

  • Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2018 yılının 3. dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 30 TL.’dir. Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 30 TL.’sini ödediğinizde kayıt yenileme işleminiz otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır. (Banka dekontunu alarak mutlaka muhafaza ediniz.)
  • Halen durumu aktif ve donuk olan öğrenciler bankaya ücreti yatırdıktan sonra irtibat bürosuna gitmek durumunda olmayacaktır. Gün içerisinde kayıt yenileme için ücretini (30 TL) yatıran öğrenciler durumu mesai saati bitiminde ( saat 18:00 gibi ) durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir. Aktif hale gelen öğrenciler derslerini seçebileceklerdir. Öğrenciler her dönem için irtibat bürolarının okul aile birliğine makbuz karşılığı vermek zorunda oldukları 5 tl yi kitap almaya veya herhangi bir nedenle irtibat bürosuna gittiklerinde ödeyeceklerdir.
    DİKKAT! ÖĞRENCİLİK DURUMU SILIK KONUMDA OLANLAR, KAYIT YENILEME ÜCRETINI YATIRDIKTAN SONRA MUTLAKA IRTIBAT BÜROSUNA BAŞVURACAKLARDIR.
  • Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

a) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
c) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

 

 

İlginizi çekebilir...

2019 2.Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı !

AÖL ve MAÖL 06- 07 Nisan 2019 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2.dönem  sınav sonuçları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi