Salı, 5 Nisan 2022

2016-2017 Öğretim Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri

1. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi – AÖL öğrencileri, yılda 3 kez yapılan sınavlar için girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar.
İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki bütün öğrenciler kayıt yenileyebilirler.
Açık Öğretim Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem kayıt yenileme işlemleri 05- 23 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

 • Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl AÖL Müdürlüğünce belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2016 yılının 1. dönemi için Kayıt Yenileme katılım ücreti 30 TL.’dir. Halk Bankası, Vakıflar Bankası yada Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden veya ATM’lerinden ya da internet bankacılığı ile T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına 30 TL.’sini ödediğinizde kayıt yenileme işleminiz otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır. (Banka dekontunu alarak mutlaka muhafaza ediniz.)
 • Halen durumu aktif ve donuk olan öğrenciler bankaya ücreti yatırdıktan sonra irtibat bürosuna gitmek durumunda olmayacaktır. Gün içerisinde kayıt yenileme için ücretini (30 TL) yatıran öğrenciler durumu mesai saati bitiminde ( saat 18:00 gibi ) durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir. Aktif hale gelen öğrenciler derslerini seçebileceklerdir. Öğrenciler her dönem için irtibat bürolarının okul aile birliğine makbuz karşılığı vermek zorunda oldukları 5 tl yi kitap almaya veya herhangi bir nedenle irtibat bürosuna gittiklerinde ödeyeceklerdir.
  DİKKAT! ÖĞRENCİLİK DURUMU SILIK KONUMDA OLANLAR, KAYIT YENILEME ÜCRETINI YATIRDIKTAN SONRA MUTLAKA IRTIBAT BÜROSUNA BAŞVURACAKLARDIR.
 • Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki açıklamalar için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Ücreti Ödemeyecek Olanlar;

a) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
b) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,
c) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilmiş olanlar,
c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlanmış olanlar;

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

 

Not: 25-26 Haziran 2017 tarihlerinde  yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın  yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (24 Haziran 2000 ve daha önceki doğumlu) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler  3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 

 

 

İlginizi çekebilir...

aöl yeni kayıt açık lise yeni kayıt

2017-2018 Öğretim Yılı 2. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM YENİ KAYIT REHBERİ Açık Öğretim Lisesine Yeni …

4 yorumlar

 1. nezahatdogantay

  neden ders secımı yapamıyorum durumum aktıf oldugu halde

 2. blank

  kayıt yenıleme yaptım ama ders secımınde son tarıh bılmıyordum ders secımı yapamadım şimdi ne olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Powered by aciklise.net Açık Öğretim Lisesi